radyo boğaziçi’nin her yıl merakla beklenen etkinliği Battle of the DJs, başvurulara açıldı ve büyük heyecan başladı!

Yaz aylarına girmemize sayılı günler kala güzelleşen havalar, konser özlemimizi yineledi. 2007’den bu yana gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz, yıllardır bu ihtiyacımıza derman oluyor. Her yıl bu zamanlarda başvurulara açılan Battle of the DJs, bu yıl da birbirinden yetenekli genç DJ’lere çağrıda bulunuyor ve kendilerini göstermeleri adına 14. kez büyük bir fırsat sunuyor. Türkiye elektronik müzik sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan Battle of the DJs, her etkinliğinde daha büyük bir kalite ve vizyon arayışında olan “radyo boğaziçi” ekibi tarafından düzenleniyor.

Türkiye’nin en kaliteli amatör DJ yarışması olan Battle of the DJs, bu sene de Borusan Mannesmann ana sponsoluğunda gerçekleşecek. Her sene, -büyük ilginin ve katılımın da motivasyonu ile- genç DJ’leri sektörün en önde gelen isimlerinden oluşan jüri kadromuzla ve dinleyicilerle buluşturuyoruz. Bu yılki jüri kadromuzda da “Aksak, Evrim Tüfekçioğlu, Mehmet Akar, Oceanvs Orientalis, Uğur Project, Zafer Atabey” gibi birbirinden değerli isimler bulunuyor. İlk etapta jürimiz, Türkiye’nin dört bir yanından yarışmaya başvuracak amatör DJ’leri dinleyerek finale kalmaya hak kazanacak olan 4 ismi belirleyecek. Bu 4 ismi sahnede, canlı performanslarıyla izleyeceğiz ve elektronik müziği iliklerimize kadar hissedeceğiz. Ayrıca finale kalmaya hak kazanmış isimleri Sonar House Elektronik Müzik Okulu’ndan “Ultimate DJ” ve “Ableton Online Class” müzik prodüksiyon eğitimi, Partymag etkinliğinde çalma hakkı ve çeşitli DJ ekipmanları gibi büyük ödüller bekliyor!

Battle of the DJs finali, her sene finalistlerin yanı sıra dünyaca ünlü DJ’leri de bizlerle buluşturuyor. Geçtiğimiz senelerde Marc Romboy, Kaiserdisco, Teenage Mutants, Anfisa Letyago gibi global DJ’lerle birlikte Sezer Uysal, Mehmet Akar gibi ülke çapında önemli isimleri dinleme fırsat bulduğumuz finalin bu seneki tarihini kısa bir süre içerisinde açıklayacağız. Hiç şüphesiz ki her yıl Boğaziçi Üniversitesi’ni titreten final günü, bu yıl da sürpriz konuklara ve muhteşem performanslara sahne olacak.

Soundcloud hesabınıza yükleyeceğiniz 30 dakikalık setinizi bodj@radyobogazici.net hesabına göndererek siz de bu büyük heyecanın bir parçası olabilir, kendinizi kanıtlama fırsatına erişebilirsiniz. 

Final heyecanını binlerce kişiyle birlikte yaşamak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir; Battle of the DJs hakkında ayrıntılı bilgi almak, ödülleri ve katılım koşullarını incelemek için Facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz: https://www.facebook.com/events/799844040963434?ref=newsfeed